Turystyka i Sport

DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!

Image

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii – programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.

"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Image

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Najnowszy numer kwartalnika "Wiadomości z Powiatu"

Image

Kolejny numer bezpłatnego biuletynu powiatowego już dostępny. W najnowszym wydaniu gazetki przeczytamy m.in. o nagrodzie Złotego Laura przyznanej staroście gorzowskiemu, o powiatowych obchodach dnia strażaka oraz o tym, co w ostatnich trzech miesiącach wydarzyło sie w gminach naszego powiatu.

OTWARCIE SEZONU WODNIACKIEGO NA NOTECI

Image

17 czerwca br. na Promenadzie w Santoku odbędzie się otwarcie sezonu wodniackiego. Organizatorzy wydarzenia - Związek Miast i Gmin Nadnoteckich oraz gmina Santok zapraszają tego dnia wszystkich na pokaz ratownictwa wodnego, rejsy po Noteci, występy artystyczne oraz koncert piosenki żeglarskiej.

Towarzyskie zawody jeździeckie w Racławiu

Image

W miniona sobotę 27 maja w Racławiu odbył się piknik rodzinny połączony z towarzyskimi zawodami jeździeckimi w skokach przez przeszkody. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Horse Sport, wójt gminy Bogdaniec Krystyna Pławska oraz starosta gorzowski Małgorzata Domagała.

Dbamy o lasy. Sadzimy dęby!

Image

Około tysiąca młodych drzewek posadzono w piątkowe przedpołudnie w leśnictwie Kołczyn. Na zaproszenie Nadleśnictwa Lubniewice odpowiedziało liczne grono miłośników przyrody. Młode dęby sadzili leśnicy, ochotnicza straż pożarna oraz przedstawiciele różnych instytucji współpracujących z lasami – w tym Starostwa Powiatowego w Gorzowie.