Dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Powiat Gorzowski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzyma dofinansowanie do:
– przebudowy wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 1406F na odcinku Wawrów – Czechów – Etap II,
– przebudowy dróg: ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ulica Osiedle Warniki w Kostrzynie nad Odrą wraz z infrastrukturą.

Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.