Edukacyjno-turystyczny szlak rezerwatu “Santockie Zakole” już otwarty!

Edukacyjno-turystyczny szlak rezerwatu “Santockie Zakole” już otwarty! Symbolicznym gestem było przybicie ostatnich tabliczek szlaku przez Małgorzatę Ludniewską- Wicestarostę Powiatu Gorzowskiego, Józefa Kruczkowskiego- Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp., Pawła Pisarka- Wójta Gminy Santok i Aleksandra Szperkę- Zastępcę Wójta Gminy Deszczno. Był spacer po ścieżce archeologicznej Grodu Santok, a oprócz strawy dla ciała, której nie zabrakło, była też i strawa dla ducha w postaci Narodowego Czytania “Balladyny” Juliusza Słowackiego. Na deser folder “Santockie Zakole” ze wstępem Kasztelanki Santockiej Magdaleny Słomińskiej – Starosty Powiatu Gorzowskiego. Był to doskonały dzień, który mimo złych prognoz, przyniósł dużo radości turystom, przyrodnikom i miłośnikom historii w wieku od lat 4!
„Santockie Zakole” zaprasza!