„Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Gorzowskim”

Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Gorzowskim”

współfinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Osi Priorytetowej 8 Nowoczesna edukacja, Działania 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, Poddziałania 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.

1. Informacje ogólne
  • Wartość projektu  -  4 557 410,97 zł
  • Lider Partnerstwa – Powiat Gorzowski
  • Partner - Akademia im. Jakuba z Paradyża
  • Okres realizacji: 01.07.2016 r. – 30.06.2022 r.

1. Wsparciem w ramach projektu objęto uczniów i nauczycieli technikum i branżowych szkół I stopnia
    w szkołach, dla których Powiat Gorzowski jest organem prowadzącym:
  • Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kostrzynie nad Odrą
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lipkach Wielkich.

1. Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Gorzowskim poprzez podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji uczniów i nauczycieli szkół zawodowych, uczestniczących w kursach, szkoleniach i stażach/praktykach zawodowych oraz zintegrowanie kształcenia zawodowego z rynkiem pracy.
  2. W ramach projektu do uczniów i nauczycieli ww. szkół adresowane są poniższe formy wsparcia:
  • KURSY I SZKOLENIA: spawanie blach i rur metodą MAG, operator wózków jezdniowych podnośnikowych, barista, kelner, obsługa kas fiskalnych, kasjera walutowo-złotówkowy, kompozycje kwiatowe, uroczysta kolacja; prawo jazdy kat. B;
  • ZAJECIA LABORATORYJNE I OBOZY NAUKOWE: projektowanie stron WWW, Excel dla logistyków oraz dla ekonomistów, umiejętności komputerowe Moduł A2, zajęcia laboratoryjne dla logistyków, zajęcia w zakresie poszukiwania koncepcji własnego biznesu, obozy naukowe:  technik hotelarstwa -
    w zakresie obsługi informatycznej hotelu oraz obsługi konsumenta, technik ekonomista - w zakresie marketingu i statystyki.
  • STAŻE I PRAKTYKI ZAWODOWE: Celem przeprowadzenia praktyk/staży jest zastosowanie
    i pogłębienie zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy.
  • DORADZTWO ZAWODOWE:  realizowane są działania indywidualne i grupowe, których celem
    jest rozwój umiejętności rozpoznawania przez uczniów własnych zasobów osobistych
    i ich wykorzystanie w kształtowaniu drogi zawodowej oraz przygotowanie do samodzielnego i aktywnego wejścia na rynek pracy.
  • DLA NAUCZYCIELI ZAWODU: studia podyplomowe, kursy i szkolenia.

Na dzień 31.12.2018 r. w różnych formach kursów, szkoleń, zajęć  laboratoryjnych, zajęć w ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego, staży udział wzięło 351 uczniów oraz 10 nauczycieli. Ponadto w ramach projektu 4 pracownie zawodowe doposażone zostały w sprzęt dydaktyczny oraz pomoce optymalizujące proces kształcenia, na łączną kwotę 405 180,15 zł. Na potrzeby szkół zrealizowanych zostało 10 filmów zawodoznawczych.

Proces kształcenia zawodowego  w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Lipkach Wielkich

Oświadczenie uczestnika projektu

Formularz - dane osobowe