Relacja z realizacji zadania publicznego dla powiatu gorzowskiego „Dziedzictwo kulturowe gminy Deszczno i gminy Lubiszyn. Zabytki ruchome, kategorie i przykłady – przyczynek dla turystyki”

Informujemy, że w lipcu 2020 r. stowarzyszenie Absolwenci AWF Gorzów rozpoczęło realizację zadania publicznego dla Powiatu Gorzowskiego w obszarze kulturowo-historycznym. Będzie to kontynuacja projektu rozpoczętego rok temu, w którym między innymi wyprodukowaliśmy film o zabytkach i historii 5-ciu gmin: Santok, Kłodawa, Bogdaniec, Witnica i Kostrzyn n/O.
Poniżej zamieszczamy, krótką informację dotyczącą kolejnych działań w ramach projektu:

Przypominamy – będzie to FILM!
Prace nad nagrywaniem materiału filmowego oraz robieniem dokumentacji fotograficznej trwają i powoli dobiegają końca. Większość wywiadów z ekspertami, którzy w filmie opowiedzą nam ciekawe historie już przeprowadzona. Większość zabytków i miejsc historycznych, które zaplanowaliśmy pokazać w filmie już udokumentowana. Zostały ostatnie, niezbędne „dokrętki” oraz jeszcze jeden, ciekawy wywiad i będzie można zacząć montować film.
A co pokażemy w filmie? Opowiemy ciekawe rzeczy o dziejach oraz ważnych postaciach historycznych związanych z gminą Deszczno i Lubiszyn. Pokażemy niezwykle interesujące artefakty znalezione na tych ziemiach. Artefakty te uświadomią nas, co tu się działo w czasach historycznych. Niektóre pochodzą nawet z okresu ok. 700 lat p.n.e.!
Mało tego! POKAŻEMY NIEZWYKLE CENNE ZABYTKI, KTÓRE SĄ NIEDOSTĘPNE DLA TURYSTÓW! Ukryte w niedostępnych miejscach lub poddawane analizie w magazynach Muzeum Lubuskiego.
Co widzimy na zdjęciach? Pierwsze to – widok z planu zdjęciowego w czasie nakręcania wywiadu o ważnych postaciach w historii Deszczna.
Drugie zdjęcie – gorzowska garncarka Iwona Majgat-Tomaszewska. To jedna z naszych niespodzianek! Jaką rolę ma w naszym filmie? Myślicie, że można się łatwo domyślić? Oj, chyba nie. Wszystko się wyjaśni na premierze gotowego filmu, o której poinformujemy.
Na trzecim zdjęciu naczynie gliniane znalezione w okolicach Deszczna, wstępnie datowane na V okres epoki brązu kultury łużyckiej (900-700 p.n.e).

Projekt realizowany jest w gminach: Deszczno, Lubiszyn

Wykonawca projektu: stowarzyszenie Absolwenci AWF Gorzów z Robert Piekarski i Sławomir Kaczorowski
Projekt współfinansowany jest ze środków POWIATU GORZOWSKIEGO.

widok z planu zdjęciowego w czasie nakręcania wywiadu o ważnych postaciach w historii Deszczna.gorzowska garncarka Iwona Majgat-Tomaszewska naczynie gliniane znalezione w okolicach Deszczna, wstępnie datowane na V okres epoki brązu kultury łużyckiej (900-700 p.n.e).