100 urodziny Pani Kazimiery, mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą

 

Pani Kazimiera kończy 100 lat! Urodziła się 20 marca 1921 r. w miejscowości Niedźwiedzice jako najstarsza córka Anny i Adama. Miała siostrę Helenę. Obecnie jest wdową. W szkole podstawowej lubiła dużo czytać, interesowała się historią i przyrodą. W okresie wojennym (1941-1942) była wolontariuszką- pomagała rannym przy opatrunkach i szykowała posiłki. Po wojnie pracowała w Hurtowni Soli w Lachowicach, Zbiorowym Żywieniu „Warszawianka”
w Żarach, Restauracji „Świtezianka” w Żarach, na gospodarstwie oraz poświęcała się Kościołowi w Sieniawie Żarskiej. Choć towarzyszyło jej wiele trudów i przeciwności losu, jej pogodne i optymistyczne usposobienie pozwoliło przetrwać trudne lata. Od września 2017 roku jest mieszkanką Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora” w Kostrzynie nad Odrą. Pani Kazimiera jest osobą ciepła, miłą, kochającą, bardzo lubianą i powszechnie szanowaną. Uczestniczy w różnych zajęciach kulturalno-oświatowych. Uwielbia muzykoterapię, obserwować naturę w parku, słuchać śpiewu ptaków, oglądać programy przyrodnicze i wspierać modlitwą mieszkańców i pracowników każdego dnia.

100 urodziny to okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. To czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości.

Z całego serca gratulujemy tak pięknego Jubileuszu, życzymy dobrych ludzi wokół, niech każda chwila będzie dla Pani Kazimiery źródłem szczęścia i niech upływa w spokoju i zdrowiu.