Co słychać w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lipkach Wielkich oraz w szkole w Kostrzynie?

A Święta tuż, tuż… Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym w Lipkach Wielkich

W SOSW w Lipkach Wielkich odczuwa się już świąteczną atmosferę, chociaż brakuje najważniejszych osób, Uczniów, dzięki którym szkoła żyje. Spotykamy się codziennie on-line, ale to nie to samo co zwykłe spotkania w szkole. Pan Ireneusz Gasza – Dyrektor SOSW złożył wszystkim pracownikom życzenia świąteczne. Nie mogliśmy przełamać się opłatkiem, ale zachowując wszelkie możliwe zasady sanitarne spotkaliśmy się przy stole wigilijnym. Nie był to tradycyjny stół, który łączy i zbliża, bo musieliśmy zachować między sobą dystans. Stół szwedzki, bo tak możemy nazwać nasz stół wigilijny był symboliczny, nie mniej jednak poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pani Ola – nauczycielka muzyki zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne. Talent przeogromny. Z przyjemnością słuchaliśmy kolęd, które nam zagrała.
Przygotowała: Barbara Mąkosza

SOS W LIPKACH WIELKICHSOS W LIPKACH WIELKICH

SOS W LIPKACH WIELKICH

Uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą pomagają …

ramach akcji świątecznego pomagania “Razem na Święta” humaniści z klasy II HP wraz z rodzicami zorganizowali kolejną  ogólnoszkolną akcję charytatywnąktóra łączy inicjatywę ratowania lokalnej księgarni  i pomoc dla podopiecznych kostrzyńskiej świetlicy socjoterapeutycznejAkcja została objęta patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Leszka Naumowicza. 

Do 20 grudnia – mimo pandemii – udało się zgromadzić wiele artykułów papierniczych, książek, gier planszowych, itp. (głównie zakupionych w kostrzyńskiej księgarni Wena), z których podczas zajęć stacjonarnych, będą mogli skorzystać podopieczni świetlicy. 

                                                                                                                                                                    Przygotował: Ireneusz Materyński

paczka