Czyste powietrze – “zadbaj o swój kawałek nieba”

„Zadbaj o swój kawałek nieba” – to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministerstwa Klimatu i Środowiska na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce pn. „Czyste Powietrze – zdrowy wybór!” . Ma ona nie tylko wyjaśniać przyczyny powstawania zjawiska smogu,
ale przede wszystkim zachęcać Polaków do podejmowania działań, które służą zmniejszeniu emisji szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza. Powietrza, od którego zależą nasze zdrowie i stan środowiska.
Za nieodpowiednią jakość powietrza w naszym kraju odpowiada przede wszystkim ogrzewanie domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. Dlatego poprzez kampanię Minister Klimatu i Środowiska zachęca Polaków zarówno do wymiany źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne, jak i do ocieplenia domów. Przypomina też, jak uzyskać wsparcie na realizację tych działań z Programu Czyste Powietrze. Dzięki tym działaniom mamy nie tylko szansę oddychać w przyszłości czystszym, zdrowszym powietrzem, ale także na oszczędności w domowym budżecie.
W ramach kampanii emitowane są również spoty i audycje radiowe dla dzieci. Powstała też strona internetowa, na której znalazły się m.in. informacje na temat przyczyn złej jakości powietrza i jego wpływu na nasze zdrowie, a także najważniejsze zasady dotyczące Programu „Czyste Powietrze”.
Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.czystepowietrze.gov.pl

Źródło: Minister Klimatu i Środowiska