Doceniaj, nie oceniaj – konferencja

Konferencja “Doceniaj, nie oceniaj” odbędzie się 21 maja 2022r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim w sali nr 102 budynku głównego biblioteki.
Konferencja kierowana do psychologów, pedagogów, nauczycieli, rodziców / opiekunów promująca Zdrowie Psychiczne Dzieci i Młodzieży z udziałem:
  • Tomasza Zielińskiego – inicjatora akcji „Usłyszeć na Czas” i założyciela fundacji o tej samej nazwie, która ma na celu pomoc dzieciom w głębokim kryzysie emocjonalnym (Polska zajmuje drugie miejsce w Europie jeśli chodzi o próby samobójcze), prowadzi bezpłatne rozmowy z dziećmi i rodzicami, organizuje szkolenia w ośrodkach pomocy, szkołach. Jest również prezesem i założycielem Akademii Komunikacji – pomaga rozwijać tę ważną kompetencje w biznesie i w życiu.
  • Bogdana Olechnowicza – założyciela i prezesa F2P, z wykształcenia teolog i psycholog, autor dwóch książek i ceniony mówca konferencyjny w kraju i za granicą, prowadzi również praktykę poradniczą. W ramach działalności Fundacji 2P organizował w Filharmonii Gorzowskiej Fora Inspiracji – prelekcje połączone z koncertem, promujące i aktywizujące postawy przebaczenia i pojednania między ludźmi, które spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony opinii publicznej. Prowadzi też cykliczne warsztaty – online. Jest certyfikowanym trenerem i coachem międzynarodowej organizacji John Maxwell Team.
  • Zespołu muzycznego Fisheclectic – zespół powstał jako projekt małżeństwa Joanny i Łukasza Kupczyńskich – muzyków, kompozytorów, filologów – a także nauczycieli jednej z gorzowskich szkół. Do tej pory wydali trzy, cieszące się dużym powodzeniem, albumy muzyczne, koncertują w kraju i za granicą, gościli na wielu festiwalach muzycznych m.in SLOT Art Festiwal, Pol’and”Rock Festval. Ich albumy prezentowane były w rozlicznych audycjach muzycznych m.in w Markomanii – Marka Niedźwieckiego (Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia), a ich teledyski mają na YouTube ponad 12 mln wyświetleń. Muzyka zespołu promuje wartości pojednania, przebaczenia, porozumienia.
Wstęp wolny.
Program konferencji:
10.30 – 11.15 Bogdan Olechnowicz – prelekcja “Doceniaj, nie oceniaj” (45 min),
11.15 – 12.00 Tomasz Zieliński – prelekcja o działalności Fundacji “Usłyszeć na czas” (45 min),
12.00 – 12.20 Przerwa (20 min),
12.20 – 13.20 Tomasz Zieliński – sesja pytań i odpowiedzi (1h),
13.20 – 13.40 Przerwa (20 min),
13.40 – 14.30 Występ zespołu muzycznego Fisheclectic (50 min).
Organizatorzy:
Fundacja Przebaczenie i Pojednanie
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ GMINY SANTOK “POMOCNA DŁOŃ”
Biuro Poselskie Krystyny Sibińskiej z siedzibą w Gorzowie Wlkp.
Fundacja Today, Tomorrow, Together – Dziej, Jutro, Razem