Marzęcin – nieistniejąca wieś (Marienspring) w gminie Kłodawa. Początki osadnictwa sięgają czasu powstania cysterskiego młyna w XIV wieku. Kres jego istnieniu przyniosły lata wojny 30-letniej (1618-48).
Osadę ponownie odbudowano, budując tartak i młyn w końcu XVII wieku. Pod koniec 1782 r. istniejące budynki zastąpiono dwoma kuźnicami produkującymi żelazne pręty, żelazo sztabowe, a w późniejszym okresie także pociski artyleryjskie, zwane kartaczami i tzw. białą blachę. Po 1835 roku hutę przekształcono na młyn papierniczy, a po spadku zyskowności tej branży w 1860 roku w młyn zbożowy. Już od początku XIX wieku wieś stopniowo się wyludnia. W lutym 1945 roku na terenie wsi rozegrała się niewielka bitwa pomiędzy oddziałem niemieckim a żołnierzami Armii Czerwonej.
W wyniku potyczki i późniejszego ostrzelania zabudowań przez dwa czołgi radzieckie spłonęły zabudowania wsi. O dawnej historii świadczy opuszczony cmentarz i tablice upamiętniające mieszkańców i dzieje wsi, a także obelisk poświęcony poległym mieszkańcom na frontach I wojny światowej. Na zboczu brzegu Kłodawki źródło Marii, nazwane tak na cześć córki Ernsta G. Ratscha, dawnego właściciela młyna.