Od 31 stycznia 2022 r. będzie można zachować dotychczasowe tablice rejestracyjne oraz czasowo wycofać z ruchu samochód osobowy

image_pdfimage_print

Od 31 stycznia 2022 r. będzie można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny na wniosek właściciela pod warunkiem, że pojazd jest zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz ma czytelne, utrzymane w należytym stanie tablice rejestracyjne zgodne z obowiązującym wzorem. Możliwość zachowania tablic rejestracyjnych nie będzie więc dotyczyła tzw. czarnych tablic rejestracyjnych oraz białych z flagą PL.

Będzie można czasowo wycofać z ruchu samochód osobowy.
Samochody osobowe w związku z koniecznością wykonania naprawy pojazdu w wyniku uszkodzenia zasadniczych elementów nośnych konstrukcji:
a) w przypadku pojazdu, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji podwozia,
W którym w trakcie badań technicznych stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogący stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
b) w przypadku szkody istotnej
będzie można wycofać pojazd z ruchu na okres od 3 do 12 miesięcy i nie wcześniej niż po upływie 3 lat od daty zakończenia decyzji o poprzednim wycofaniu z ruchu. Przywrócenie do ruchu będzie wiązało się przeprowadzeniem dodatkowego badania technicznego pojazdu po naprawie.
Koszt wycofania samochodu osobowego z ruchu od 3 do 12 miesięcy to 112 zł.

image_pdfimage_print