Piknik Wojskowy – 15 sierpnia Kłodawa

Piknik Wojskowy – 15 sierpnia Kłodawa

W dniach od 12 do 15 sierpnia mamy zaszczyt zaprosić Państwa na tegoroczne, uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego i 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej. W tym roku odbędą się one pod hasłem Silna Biało-Czerwona. Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie zaplanowało w tych dniach wiele lokalnych wydarzeń, podczas których będzie można skorzystać z bardzo ciekawych atrakcji.

Pikniki wojskowe w województwie lubuskim

Nadchodzące uroczystości będą doskonałą okazją do uhonorowania służby i okazania wdzięczności za poświęcenie i trud dla lokalnych żołnierzy. Na piknikach obecni będą mundurowi ze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych, którzy na co dzień pracują dla bezpieczeństwa w  naszym regionie.

 

W woj. lubuskim, obchody będą miały miejsce w godzinach od 12:00 do 18:00 w czterech miejscowościach:

  • Szlichtyngowa – 12 sierpnia (sobota)
  • Zbąszynek 13 sierpnia (niedziela)
  • Pszczew 14 sierpnia (poniedziałek)
  • Kłodawa 15 sierpnia (wtorek)

Czołgi Leopard, popularne Rosomaki, wyrzutnie Langusta czy przeciwlotnicze zestawy Poprad to tylko niektóre z jednostek ciężkiego sprzętu, które będą czekać na wszystkich zainteresowanych. Bezpośredni kontakt z ich załogami oraz możliwość zapoznania się z budową uzbrojenia pozwoli każdemu poznać specyfikę służby w wybranych specjalnościach wojskowych.

Nie zabraknie również pokazu indywidualnego wyposażenia żołnierza, w tym nowoczesnego, rodzimego karabinka Grot oraz quadów i motocykli używanych przez Wojska Obrony Terytorialnej.

Wszyscy zainteresowani będą mogli również porozmawiać z przedstawicielami lokalnych Wojskowych Centrów Rekrutacji, którzy w przystępny i profesjonalny sposób odpowiedzą na wszelkie pytania odnośnie pełnienia różnych rodzajów służby wojskowej. Rekruterzy wyjaśnią każdemu zainteresowanemu, w jaki sposób można wstąpić w szeregi Wojska Polskiego i przedstawią korzyści jakie daje terytorialna służba wojskowa lub dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, która jest swoistym przedsionkiem do pełnienia służby zawodowej.

Pikniki będą obfitowały również w wiele rozrywek dla najmłodszych i ich rodziców: malowanie twarzy, liczne występy artystyczne, koncerty orkiestr wojskowych – to tylko wybrane z atrakcji, które będą czekać na wszystkich chętnych. Każdy śmiałek będzie mógł dodatkowo spróbować swoich sił na tzw. „Ścieżce saperskiej” – emocje gwarantowane! Nie można zapomnieć również o alko-goglach, radiowozach i innym sprzęcie używanym na co dzień przez Żandarmerię Wojskową, która również będzie wspomagać organizowane przedsięwzięcia.

Atrakcją specjalną w Szlichtyngowej będzie „Kino Frontowe”, czyli plenerowy pokaz filmu „Powstanie Warszawskie” – początek seansu przewidziany jest na godzinę 18:00.

Nie można zapomnieć o prawdziwym kulinarnym  hicie, który będzie czekał na każdego uczestnika obchodów – mowa tu oczywiście o przepysznej wojskowej grochówce z żołnierskim chlebem, która będzie wydawana w godzinach między 14:00 a 17:00.

plakat - dzien wojska olskiego