Powiatowe Święto Plonów w Dąbroszynie przeszło do historii

Powiatowe Święto Plonów, które odbyło się w sobotę 26 sierpnia w Dąbroszynie przeszło do historii. Było kolorowo, zabawnie, radośnie i co ważne bez większego deszczu!

Tegoroczne święto plonów rozpoczęło się mszą świętą dziękczynną w dąbroszyńskim kościele pw. św. Józefa. Rolnicy wraz z mieszkańcami Powiatu Gorzowskiego podziękowali za plony. Po nabożeństwie barwny korowód, przy akompaniamencie Zespołu Cantores z Kamienia Wielkiego przemaszerował na plac dożynkowy. Najważniejszym punktem dożynek był tradycyjny obrzęd dzielenia chlebem. Starostowie Dożynek przekazali bochen chleba gospodarzom – Staroście Powiatu Gorzowskiego Magdalenie Pędziwiatr oraz Burmistrzowi Gminy i Miasta Witnica Dariuszowi Jaworskiemu.

Nie zabrakło także konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy tradycyjny i współczesny oraz najładniejsze stoisko dożynkowe. Jak zwykle można było skosztować wielu pyszności, od potraw z grilla począwszy, na ciastach skończywszy. W przeglądzie artystycznym “Rozśpiewany Powiat” wzięło udział 7 zespołów śpiewaczych. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali również laureaci tegorocznych Lubuskich Konfrontacji i Artystycznych. Najmłodsi mogli poskakać na zamkach dmuchanych i wziąć udział w animacjach.  Gwiazdą wieczoru był Zespół MIG. Na scenie wystąpił również zespół Good Music Fans. Na zakończenie zagrał DJ.

Wyniki konkursu – wieniec tradycyjny:
I miejsce Gmina Santok
II miejsce Gmina Deszczno
III miejsce Gmina Kłodawa
IV miejsce Gmina Lubiszyn
V miejsce Gmina Witnica
 
Wyniki konkursu – wieniec współczesny:
I miejsce Gmina Santok
II miejsce Gmina Witnica
III miejsce Deszczno
IV miejsce Gmina Bogdaniec
 
Konkurs na najładniejsze stoisko dożynkowe:
I miejsce Gmina Kłodawa
II miejsce Miasto i Gmina Witnica
III miejsce Gmina Santok
IV miejsce Gmina Bogdaniec
V miejsce Gmina Lubiszyn