Powiatowy Dzień Sołtysa

W dniu 23 lutego w Witnicy odbyło się VI Powiatowe Święto Sołtysa, które było doskonałą okazją do podziękowania liderom lokalnych społeczności.

Na zaproszenie Agnieszki Chudziak Starosty Powiatu Gorzowskiego, 101 sołtysów z sześciu gmin zgromadziło się na uroczystym spotkaniu w Sali Parkowej w Witnicy. Starosta podkreśliła rolę sołtysów jako aktywistów, pasjonatów i lokalnych liderów. Zaznaczyła, jak istotne jest docenianie ich roli, będącej łącznikiem między mieszkańcami, a samorządem. Najdłużej sprawujący swoją funkcję sołtysowie zostali uhonorowani medalami honorowymi, wręczonymi przez prezesa Lubuskiego Stowarzyszenia Sołtysów Edwarda Jednoszewskiego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się sołtysowie z gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Santok i Miasta i Gminy Witnica. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz konkursów z nagrodami. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego, a współorganizatorem przedsięwzięcia była Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Kostrzynie nad Odrą.

 

patronat honorowy Marszałka Województwa Lubuskiego KSSSE S.A.