„Przebudowa drogi powiatowej nr 1420F na odcinku Wysoka – Ściechów, Odcinek 2”

image_pdfimage_print

W ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 1420F na odcinku Wysoka – Ściechów, Odcinek 2” kompleksowo została przebudowana droga powiatowa nr 1420F na odcinku o długości ponad 5000 mb. Droga została poszerzona, tak by auta mogły się na niej swobodnie mijać.

W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli Europoseł Elżbieta Rafalska, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Wicestarosta Powiatu Gorzowskiego Magdalena Słomińska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Leśniewski, Radny Powiatu Gorzowskiego Mieczysław Jaszcz, Wójt Gminy Lubiszyn Artur Terlecki, Radny Gminy Lubiszyn Mariusz Kwiatkowski, Radna Gmin y Lubiszyn Grażyna Skorupska, Sołtys Ściechowa Sylwester Andrzejewski oraz przedstawicielka Koła Klubu Seniora Janina Domagała.

Przebudowa drogi była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 50 % z Funduszu Dróg Samorządowych, 25 % z Powiatu Gorzowskiego i po 25% z Gminy Lubiszyn.
Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i dróg gminnych, a także budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Poza tym FDS pozwala także na finansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym.

image_pdfimage_print