Sukcesy Witniczanina w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

Witnicki lekarz, Ryszard Iliaszewicz kolejny raz z powodzeniem i sukcesami startował, w zawodach lekkoatletycznych rangi mistrzostw Polski.
W dniach 18-19 czerwca 2022 roku,w Toruniu obyły się 32.Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Mastersów( zawodnicy,którzy ukończyli 35 rok życia) oraz 11.Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Lekarzy.
Toruń jest miastem,które nie tylko trzeba odwiedzić,ale koniecznie zwiedzić.Jedno z najstarszych miast Polski,którego średniowieczny zespół miejski został wpisany na Światowa Listę Dziedzictwa UNESCO.
Honorowy patronat na zawodami objął m.in.Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki,Piotr Całbecki-Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego,Michał Zalewski-Prezydent Miasta Torunia,Łukasz Jankowski-Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.
Zawody odbywały się na nowoczesnym,pięknym stadionie,przy słonecznej,wręcz upalnej pogodzie.W zawodach wzięło udział 521 zawodników i zawodniczek.Startujący lekarze byli klasyfikowani zarówno w Mistrzostwach Polski Lekarzy i Mistrzostwach Polski Mastersów.
Zawodnicy i zawodniczki z wielką wolą walki oraz zaangażowaniem podchodzili do swoich startów w zawodach,każdy chciał wypaść jak najlepiej, w każdej konkurencji były ogromne emocje.Rywalizacja przebiegała do samego końca,do ostatniego rzutu,do ostatniego metra przed metą,lecz zawsze uczciwie i zgodnie z zasadami fair play.
Witniczanin wystartował w dwóch konkurencjach rzutowych,w rzucie młotem( waga 5,0kg)i rzucie dyskiem( waga 1,0kg).
Konkurs rzutu młotem został rozegrany w pierwszym dniu zawodów.po zaciętej rywalizacji.W ostatniej,piątej próbie R.Iliaszewicz posłał młot na odległość 39,77 metra,co dało mu drugie miejsce w konkursie oraz tytuł wicemistrza Polski Mastersów i mistrza Polski Lekarzy.
W drugim dniu zawodów rozegrany został konkurs rzut dyskiem,tu także walka była zacięta,do ostatniego rzutu.
Nasz zawodnik posłał dysk na odległość 40,98 metra.Był to drugi wynik w konkursie oraz tytuł wicemistrza Polski Mastersów i mistrza Polski Lekarzy.
Miłym i sympatyczny akcentem w trakcie tych zawodów było uhonorowanie oraz wręczenie Ryszardowi Iliaszewiczowi pucharu Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej dla Najlepszego Zawodnika Zawodów wśród Lekarzy, 7.Mistrzostwach Polski Lekarzy w Wieloboju Rzutowym( rzut: oszczepem,dyskiem,młotem,kulą i ciężarkiem),które odbyły się wcześniej ,w Toruniu,w dniu 28 maja 2022 roku.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Medaliści Mistrzostw Polski Mastersów w rzucie dyskiem

Wręczenie pucharu Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej przez Wiceprezesa PZLAM dr J.Pełkę

Wręczenie pucharu Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej przez Wiceprezesa PZLAM dr J.Pełkę