Szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi, pieczy zastępczej oraz placówek wsparcia dziennego

Dziś rusza kolejny etap zgłoszeń na szczepienia przeciw COVID19 dla pracowników:
– żłobków,
– klubów dziecięcych,
– placówek pieczy zastępczej,
– placówek wsparcia dziennego,
– oraz dziennych opiekunów.
Jeśli pracujesz w wymienionych wyżej instytucjach, masz mniej niż 70 lat i jeszcze nie zgłosiłeś chęci zaszczepienia się, będziesz mógł tego dokonać dziś i jutro.
 Rejestracja potrwa do 3 marca.

Kto może zapisać się na szczepienia?
Pracownicy urodzeni po 1 stycznia 1952 r. lub ci, którzy nie zdążyli jeszcze zgłosić chęci zaszczepienia się, będą mogli tego dokonać przekazując swoje dane kierownikowi/dyrektorowi danej instytucji.

Jak wygląda rejestracja zgłoszeń?
W przypadku pracowników żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów, pracowników placówek pieczy zastępczej, rejestracji do szczepień dokonuje sam kierownik/dyrektor. Z kolei za rejestrację pracowników placówek wsparcia dziennego odpowiedzialny jest wójt, burmistrz/prezydent miasta lub starosta powiatu, po uprzednim uzyskaniu danych pracowników od kierownika/dyrektora placówki.

Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa pod adresem: https://szczepieniazlobki.rcb.gov.pl dostępny jest specjalny formularz.

Pamiętaj!
W dniu szczepienia zabierz ze sobą dowód osobisty i długopis. Pracownicy punktu szczepień poproszą Cię o wypełnienie ankiety.

Więcej informacji znajdziesz tu:

https://www.gov.pl/web/rodzina/szczepienia-pracownikow-instytucji-opieki-nad-dziecmi-pieczy-zastepczej-oraz-placowek-wsparcia-dziennego-juz-jutro-rusza-kolejny-etap-zapisow

Grafika szczepimy się