Powiatowe Święto Plonów w Dąbroszynie przeszło do historii

Powiatowe Święto Plonów, które odbyło się w sobotę 26 sierpnia w Dąbroszynie przeszło do historii. Było kolorowo, zabawnie, radośnie i co ważne bez większego deszczu!

Tegoroczne święto plonów rozpoczęło się mszą świętą dziękczynną w dąbroszyńskim kościele pw. św. Józefa. Rolnicy wraz z mieszkańcami Powiatu Gorzowskiego podziękowali za plony. Po nabożeństwie barwny korowód, przy akompaniamencie Zespołu Cantores z Kamienia Wielkiego przemaszerował na plac dożynkowy. Najważniejszym punktem dożynek był tradycyjny obrzęd dzielenia chlebem. Starostowie Dożynek przekazali bochen chleba gospodarzom – Staroście Powiatu Gorzowskiego Magdalenie Pędziwiatr oraz Burmistrzowi Gminy i Miasta Witnica Dariuszowi Jaworskiemu.

Nie zabrakło także konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy tradycyjny i współczesny oraz najładniejsze stoisko dożynkowe. Jak zwykle można było skosztować wielu pyszności, od potraw z grilla począwszy, na ciastach skończywszy. W przeglądzie artystycznym “Rozśpiewany Powiat” wzięło udział 7 zespołów śpiewaczych. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali również laureaci tegorocznych Lubuskich Konfrontacji i Artystycznych. Najmłodsi mogli poskakać na zamkach dmuchanych i wziąć udział w animacjach.  Gwiazdą wieczoru był Zespół MIG. Na scenie wystąpił również zespół Good Music Fans. Na zakończenie zagrał DJ.

Wyniki konkursu – wieniec tradycyjny:
I miejsce Gmina Santok
II miejsce Gmina Deszczno
III miejsce Gmina Kłodawa
IV miejsce Gmina Lubiszyn
V miejsce Gmina Witnica
 
Wyniki konkursu – wieniec współczesny:
I miejsce Gmina Santok
II miejsce Gmina Witnica
III miejsce Deszczno
IV miejsce Gmina Bogdaniec
 
Konkurs na najładniejsze stoisko dożynkowe:
I miejsce Gmina Kłodawa
II miejsce Miasto i Gmina Witnica
III miejsce Gmina Santok
IV miejsce Gmina Bogdaniec
V miejsce Gmina Lubiszyn

 

Centrum Wsparcia Rodziny – pokazaliśmy je światu…

25 sierpnia nastąpiło oficjalne zaprezentowanie nowego Centrum Wsparcia Rodziny w Mościcach, niedaleko Witnicy. Projekt wyjątkowy, innowacyjny, którego głównym założeniem jest wzmocnienie roli środowiska rodzinnego i poprawa funkcjonowania rodziny w środowisku lokalnym.
W uroczystości uczestniczyła m.in. Marlena Maląg Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski, Magdalena Pędziwiatr Starosta Powiatu Gorzowskiego, Magdalena Nowak Wicestarosta Powiatu Gorzowskiego.
W nowo otwartym Centrum Pomocy Rodzinie będą znajdowały się dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze. Każda z z nich będzie przeznaczona dla 14 dzieci.
Centrum kosztowało blisko 11 milionów złotych. Na jego budowę i wyposażenie Powiat Gorzowski otrzymał środki z Programu Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 101 Silny wiatr/ stopień: 1

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 1
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i południowego-zachodu.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2021-08-17 11:00
Do: 2021-08-17 19:00
synoptyk IMGW-PIB: Lech Buchert
Czas wydania: 2021-08-16 23:13
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Poznaniu