Wyróżnienie dla kostrzyńskiego technikum

image_pdfimage_print

Po raz dwudziesty trzeci został ogłoszony ranking najlepszych techników w Polsce i województwie lubuskim „Perspektywy Technika 2021”. W skład Kapituły Rankingu weszli przedstawiciele trzech środowisk:
– przewodniczący i przedstawiciele komitetów głównych olimpiad,
– dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz
– członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

W rankingu obowiązywały cztery kryteria:
– sukcesy w olimpiadach 20%,
– matura-przedmioty obowiązkowe 20%,
– matura przedmioty dodatkowe 30% i wyniki egzaminu zawodowego 30%.

W tym roku kostrzyńskie technikum uplasowało się na wysokim 9 miejscu w województwie lubuskim.
Technikum w Kostrzynie nad Odrą , zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy ma prawo do używania w 2021 roku i w latach następnych tytułu honorowego „Brązowej„ Szkoły 2021.

Ranking jest ważnym drogowskazem dla absolwentów szkół podstawowych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego i ambitnych uczniów.
W styczniu br. uczniowie klas czwartych technikum przystąpili do egzaminu z kwalifikacji w zawodzie. Egzamin składał się z dwóch części, pisemnej i praktycznej , a do ich pozytywnego zaliczenia wymagane jest uzyskanie z części pisemnej minimum 50 % a z praktycznej aż 75%.

Z niecierpliwością oczekiwano na dzień 31 marca. W tym dniu szkoła otrzymała wyniki 43 uczniów, kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk oraz technik hotelarstwa. Podobnie jak w latach ubiegłych i ten rok potwierdził, że wyniki z egzaminów zawodowych są bardzo wysokie.

Na takie wyniki złożyła się systematyczna praca zarówno uczniów, jak i nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz wytrwałość młodzieży w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu jakim jest zdobycie pełnych kwalifikacji do wykonywania zawodu. Wszystkie rankingi opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.technika.perspektywy.pl.

image_pdfimage_print