Zakończenie projektu „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Gorzowskiego” – premiera filmu

Absolwenci AWF Gorzów piszą:

Nadszedł czas na premierę naszego filmu pt. „Dziedzictwo kulturowe gminy Deszczno i gminy Lubiszyn…” Film jest rezultatem projektu zrealizowanego w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Powiat Gorzowski.
PREMIERA FILMU zaplanowana jest na 5 listopada 2020 r. Organizatorem jest Muzeum Lubuskie razem z autorami filmu: Robert Piekarski i Sławomir Kaczorowski (stowarzyszenie Absolwenci AWF Gorzów). Pokaz filmu odbędzie się w Muzeum Lubuskie.

Niestety trudne czasy pandemii uniemożliwiają zorganizowanie publicznej prezentacji filmu w formie, jaką byśmy chcieli, czyli dla wszystkich chętnych. Z powodu obostrzeń liczba osób zaproszonych na pokaz jest ograniczona i lista jest już zamknięta. Spróbujemy również zorganizować podobną premierę ON-LINE, aby więcej chętnych osób mogło równocześnie oglądać. O tym, kiedy to nastąpi będziemy informować. Film niedługo będzie również udostępniony na stronach internetowych Powiatu Gorzowskiego You Tube.

A co zobaczymy w filmie? Dużo ciekawych i zaskakujących zabytków kulturowo-historycznych oraz archeologicznych, dotyczących gmin: Deszczno i Lubiszyn. Niewątpliwym walorem filmu jest prezentacja obiektów zabytkowych i artefaktów, KTÓRYCH TURYSTA NIE ZOBACZY “na żywo”, gdyż są ukryte w miejscach niedostępnych lub w magazynach muzealnych. MY TE ATRAKCJE POKAZUJEMY W NASZYM FILMIE!
Wysłuchamy też ekspertów i pasjonatów opowiadających o swoich odkryciach, na terenie wymienionych gmin w powiecie gorzowskim.
Poniżej kilka kadrów wyjętych z filmu. Przed premierą nie chcemy pokazywać zbyt dużo, aby nie psuć niespodzianki. Kadry te są jedynie małą częścią ciekawych historii przedstawionych w filmie.

Kadr nr 1:
Co to za kamienna budowla licząca ponad 700 lat! Gdzie się znajduje? Jaki niezwykły, zabytkowy obiekt jest tam ukryty? Dowiecie się z filmu.

Marwice
Kadr nr 2.
Bardzo stare naczynie gliniane z okresu kultury łużyckiej, z V okresu epoki brązu. Kto i gdzie je znalazł? Co zawierało w swoim wnętrzu? Tego dowiecie się z filmu.

garnek
Kadr nr 3
Fragment zabytkowej monety? Jaka to moneta i kiedy wybita została? Kto i gdzie ją znalazł? Jakie monety jeszcze znaleziono? Tego też dowiecie się z filmu.

moneta
Kadr nr 4
Co robimy w pracowni gorzowskiej GARNCARKI- ARTYSTKI? Jaką niespodziankę dla widzów ONA przygotowała? Tego również dowiemy się z filmu.

garncarka_2A