Zakończenie projektu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lipkach Wielkich

20 czerwca 2024 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lipkach Wielkich odbył się happening ekologiczny podsumowujący projekt „Ekopracownia – zielone serce szkoły”. W związku z powyższym uczniowie przygotowali przedstawienie ekologiczne pt. ,,Duchy Śmieciuchy” Ewy Sobczyńskiej o wyraźnym przesłaniu edukacyjno-wychowawczym, zwracającym uwagę na bardzo poważne konsekwencje nieumiejętnego gospodarowania odpadami. Jednocześnie inscenizacja miała na celu nieść nadzieję, że świadomość wypracowania ekologicznych nawyków może odwrócić proces degradacji naszej planety. Występy uświetniły dwa stoiska z ekoproduktami żywnościowymi pozyskanymi podczas warsztatów i z domowych spiżarni oraz ekowyrobami z papieru, szkła i metalu. Ponieważ happening realizowany był w ramach obchodów 60-lecia placówki, dodatkowymi atrakcjami były nasadzenia drzew przez zaproszonych gości, zdjęcia w ekoramkach
i biesiadowanie pod chmurką. Nie zabrakło smacznych, zdrowych i kolorowych kanapek oraz firmowych rogalików i różnych ciast przygotowanych przez uczniów szkoły branżowej I stopnia. To był wyjątkowy dzień dla całego środowiska lokalnego.
Projekt dobiegł końca, ale dzięki pracowni szkoła zyskała cenne narzędzie do dalszego podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej, upowszechniania wiedzy i kształtowania postaw proekologicznych społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży.