Zimowe utrzymanie dróg w Powiecie Gorzowskim

image_pdfimage_print

Wydział Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp. informuje, że monitoruje stan dróg powiatowych na bieżąco.
Podstawą działań akcji zimowej w sezonie zimowym 2020/2021 będzie utrzymanie miejsc szczególnie niebezpiecznych, na terenie każdego rejonu.
związku z powyższym i zgodnie z zarządzeniem nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25 października 1994 r. (Dz. U. Nr 10 poz. 20) drogi powiatowe na terenie powiatu gorzowskiego w sezonie 2020/2021 będą utrzymywane w V standardzie.

Standard V
Jezdnia odśnieżona. W miejscach zasp odśnieżony co najmniej jeden pas ruchu z wykonaniem mijanek. Po intensywnych opadach mogą występować zaspy, zajeżdżony śnieg, nabój śnieżny. Dopuszcza się przerwy w komunikacji do 24 godzin. Jezdnia posypywana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu, nie później niż w ciągu 12 godzin od stwierdzenia występowania zjawiska gołoledzi czy śliskości pośniegowej.

Akcja zimowa utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu gorzowskiego prowadzona będzie w sześciu rejonach -jeden rejon – jedna gmina. W wyniku przetargu nieograniczonego na zimowe utrzymanie dróg powiatowych wyłoniono dwóch wykonawców:
1. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Przemysław Tołkacz Sarbiewo 3 66-542 Zwierzyń (gmina Bogdaniec, gmina Deszczno, gmina Kłodawa, gmina Santok, miasto i gmina Witnica)
2. Prywatne Przedsiębiorstwo usługowo – Drogowe „DROGUS” Krzysztof Wiącek, ul. Odlewników 2 66-400 Gorzów Wlkp. (gmina Lubiszyn)

Miasto Kostrzyn nad Odrą będzie prowadzić zimowe utrzymanie dróg powiatowych w ramach podpisanego porozumienia.

Dodatkowych informacji dotyczących zimowego utrzymania dróg powiatowych udziela:
Wydział Dróg Powiatowych tel./fax (095) 7 330481
Naczelnik Wydziału Dróg Powiatowych Paweł Tokarczuk 505 053 360
Pracownik Wydziału Dróg Powiatowych Jarosław Kos 504 274 154
Wydział Dróg Powiatowych nie prowadzi dyżurów całodobowych.

image_pdfimage_print